Techmania Plzeň, skvělý výlet pro celou rodinu!

Interaktivní muzeum se nalézá v bývalé tovární hale dnes již legendárního podniku Škoda Plzeň. V hale, ve které můžete výstavu navštívit, sídlila původně výrobna vlaků. Lokomotivy tam můžete během prohlídky najít stále, a to i se zajímavým popisem historie výroby.

periodická soustava

Muzeum samotné se sestává ze dvou částí. První část je tzv. planetárium. Expozice v něm je věnovaná výzkumu vesmíru, je provázána interaktivními prvky, které můžete vyzkoušet a doplněna různá vystoupení, přednášky a mnohé další. Střed planetária tvoří obří kopule představující slunce. Uvnitř ní se pak nalétá trojrozměrné kino s několika projekcemi o našem vesmíru denně. Vyberou si jak dospělí, tak i ti nejmenší.

Druhou část pak tvoří expozice vědy a elektrotechniky. Opět je vše volně k vyzkoušení a prakticky pro všechny věkové kategorie. Můžete například porovnat své schopnosti se schopnostmi některých zvířat. V jiné expozici se pak zase stanete tajným agentem, procházíte letištní kontrolou a spousty jinými supertajnými úkoly. Velice zajímavá je také expozice, která se věnuje světlu, jeho rozkladu a vlastnostem. Pro nejmenší je pak připravena expozice vodního světa, kde si mohou děti vyzkoušet na miniaturním modelu, jak fungují přehrady, zdymadla, stavidla a mnohé další. Na své si přijdou i teenageři. Pro ně je připravena interaktivní výstava filmování. Mohou si vyzkoušet speciální efekty filmových hrdinů, pomocí filmových triků zastavit čas, vyzkoušet střih videa, okusit, jak funguje greenscreen a mnohé další.
světelný paprsek

Technická část je také doplněna o mnohá vystoupení a vědecké experimenty. Nejvíce návštěvníků láká obří Van De graaffův generátor, který demonstruje účinky statické elektřiny.

V areálu naleznete malé občerstvení, pokladnu se suvenýry a místo pro odpočinek. Hned u haly se také nalézá hlídané placené parkoviště.

Máte už plán na víkend? Pokud ne, tak vyrazte do Plzně!


4.3/5 - (3 votes)